Değerli dostlarım.

Uzun yıllar derneğimizin yönetim ve denetim kurullarında görev yaptım.Yönetim kurulunda görev alan diğer arkadaşlarımızda derneğimizin yönetim ve denetim kurullarında görev yapmış, derneğimizin faaliyetlerinde her zaman canla başla çalışmış çok kıymetli kişilerdir.

Saygıdeğer üyelerimiz ve köyümüzün çok kıymetli mensupları.

Hepimiz biliyoruzki derneğimizin kuruluş amacı sosyal ve kültürel bağlarımızı kuvvetlendirmek, zaten mevcut olan birlik, beraberlik ve dayanışma duygularımızı pekiştirmektir.

Bu amaçlar doğrultusunda, derneğimiz siz değerli üyelerimizin katkıları ile kısıtlı maddi imkanlarla çok başarılı hizmetlerde bulunmuştur. Birlik ve beraberliğin, kardeşliğin akrabalığın her şeyden önce Bereketli olmanın en iyi örneğini derneğimizin her faaliyetinde bir araya gelerek fazlasıyla göstermektesiniz. Bundan dolayı da her zaman maddi imkanların yapamayacağı başarıları yakaladık. Bereketli olmakla Övündük! Gururlandık! Mutlu olduk. Bu duyguların manevi hazzını yaşadık. Elbetteki bu yaşadıklarımızda, kuruluşundan bu güne kadar sizlerin desteğine mahzar olan Dernek yöneticilerimizin payı tartışılmaz bir olgudur. Bundan dolayı emeği geçen tüm derneğimiz yönetim kadrolarına da bu vesile ile şahsım ve yönetim kurulu adına şükranlarımı sunuyorum.

Ben ve diğer arkadaşlarımız da görev süremiz içerisinde bize verdiğiniz bu önemli görevi layıkıyla sizlerin de destekleri ile yerine getirmek için kısıtlı imkanlarla da olsa en iyisini yapmaya bayrağı daha yukarı çıkarmaya bir çok konuda her zaman örnek olan ve parmakla gösterilen köyümüzün namına yakışanı yapmaya çalışacağız.

Bilmenizi isterim ki, yapılacak her güzel şey hepimize mutluluk verecek geleceğimize olumlu katkı verecektir. Her iyilikte ve güzellikte payı olanlardan olalım. Birlik olalım, birlikte olalım.

Bu duygu ve düşüncelerle; eda etmekte olduğumuz Ramazan-ı Şeriflerinizi tebrik eder, ailenizle ve sevdiklerinizle birlikte hep beraber birlik beraberlik ve kardeşlik duyguları içinde nice Ramazan’lar eda etmenizi ve bayramlara kavuşmanızı can-ı gönülden dilerim.

Nuri Oran
Dernek Başkanı

—————————————————

Değerli Üyelerimiz.

Onbir ayın sultanı Mübarek Ramazan Ayının son günlerine geldik. Ne mutlu ki bizlere, bin aydan daha hayırlı Kadir Gecesine de kavuşmuş bulunmaktayız.

Ramazan boyunca tuttuğunuz oruçların ve ibadetlerinizin Allah katında kabul edilmesini, Kadir Gecesinin faziletinden faydalanmanızı, hastalarımıza acil şifalar, Hakk’ın rahmetine kavuşan geçmişlerimize de Allah’tan rahmet diliyorum.

Saygıdeğer üyelerimiz ve köyümüzün müstesna mensupları.

Bildiğiniz gibi geleneksel olan iftar yemeği programını Arefe günü köyümüzde gerçekleştirmek istiyoruz. Bunun için de gerekli hazırlıklar yapılmıştır ve siz değerli üyelerimize duyurulmuştur.

Amacımız burada sadece yemek yemiş olmak değildir. Yaşam şartları nedeniyle köyünden, sılasından uzak kalan akraba, eş, dost, bütün köylülerimizi, İftar yemeğini fırsat görerek köyümüzde buluşturmak, kaynaştırmak bir arada olmamızı sağlamak ve bu manevi hava içerisinde hasret gidermektir, Bayram sevincini birlikte yaşamak, kucaklaşmaktır.

Biliyorum belki bazılarımız; “benim köyde neyim var? Anam yok, babam yok, kimsem kalmadı, evim yok, ocağım yok, çalacak bir kapım bile yok,”diye düşünüp üzülecek, hayıflanacaktır. Sadece bu sebeplerden dolayı köyümüzden uzak kalmış olan isteyip de gelemeyen, sıla hasreti çeken, yakınlarını görmek hasret gidermek isteyenleri, aynı şehirde yaşayıp da birbirlerini göremeyen dostlarımızı bu vesile ile köyümüzde buluşturmak istiyoruz.

Ziyaret için bile fırsat bulamadığımız ancak bizlerden baş ucunda hayır dua bekleyen Hakk’ın rahmetine kavuşmuş geçmişlerimizin kabirlerini de ziyaret etmek istiyoruz.

Bu nedenle, tüm köylülerimizi ve köyümüzle gönül bağı olanları Arefe günü “BEREKET”e bekliyorum.

Dargınların barıştığı, küslüklerin unutulduğu, insanların birbirlerine dostlukla yaklaştığı güvenli, barış, huzur ve kardeşlik duyguları içinde yaşadığı, kıtlığın, yoksulluk ve fakirliğin uğramadığı, güneşin herkesi ısıttığı ve aydınlattığı bir dünya da yaşamayı diliyor hepinizin Ramazan Bayramını kutluyor sizleri sevgi ve muhabbetle selamlıyorum.

Nuri Oran
Dernek Başkanı